Warning: Use of undefined constant HTTP_X_AUTH – assumed ‘HTTP_X_AUTH’ (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/users/annaczechowicz/public_html/annaczechowicz.com/wp-content/plugins/2mb-autocode/2mb-autocode.php(133) : eval()’d code on line 1

Dlaczego mężczyźni powinni dbać o swój wygląd by Anna Czechowicz

Dobry wygląd? Większości ludzi ten temat nie interesuje. Częściowo dlatego, że powstało wokół niego wiele mitów, a jednym z nich jest: „Nie szata zdobi człowieka”.

Tak, w idealnym świecie, byłoby to świetne stwierdzenie, ale nie żyjemy w idealnym świecie. Twój wygląd jest podstawowym narzędziem w tworzeniu dobrego pierwszego wrażenia. Oznacza to, że ubranie ma bezpośredni wpływ na ludzi, których na co dzień spotykasz. Im lepiej jesteś ubrany, tym większy szacunek i uwagę zyskasz.
Zanim otworzysz usta i coś powiesz wysyłasz głównie sygnały fizyczne i „mówisz” swoim wyglądem. Ma to ogromny wpływ na Twoje życie i stosunki z innymi ludźmi, niestety większość osób nie ma o tym pojęcia.

Nie musisz być na bieżąco z trendami i nowinkami ze świata mody, aby być stylowym mężczyzną. Jeżeli masz dobrze skompletowaną garderobę na podstawie typu sylwetki, urody, stylu życia i wiesz co z czym nosić to codzienny wybór stroju nie powinien Ci zając więcej niż 5 minut.

Jest jedna scena z filmu: „Crazy, Stupid, Love”, gdzie Ryan Gosling (jako pewny siebie i dobrze ubrany mężczyzna) lituje się nad Stevem Carellem i zabiera go na zakupy. Scena rozpoczyna się ujęciem, gdy S. przychodzi na umówione spotkanie w za dużych, wygniecionych i byle jakich ubraniach, któremu jest w zasadzie wszystko jedno co ma na sobie i jest pewien, że wygląd nie ma żadnego znaczenie. Czy na pewno?

Kontrast między dwoma mężczyznami jest ogromny. S. jest cichym i pokornym mężczyzną bez stylu i większego wpływu na swoje życie i innych. R. to elegancki, dbający o siebie mężczyzna, który wie, jaką siłę ma dobry wygląd i jak ważny jest w kontaktach z innymi ludźmi. To bardzo pomaga mu odnieść sukces w życiu.

Pamiętaj! „Be better than the gap.” ;) (Bądź lepszy niż Gap.”)

*GAP – jedna z największych sieci handlowych, sprzedająca odzież w Stanach Zjednoczonych.