Warning: Use of undefined constant HTTP_X_AUTH – assumed ‘HTTP_X_AUTH’ (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/users/annaczechowicz/public_html/annaczechowicz.com/wp-content/plugins/2mb-autocode/2mb-autocode.php(133) : eval()’d code on line 1

 

Pamiętasz je? Nike Cortez to niewątpliwie jedne z najbardziej rozpoznawalnych butów w historii marki. To ikony stylu lat 70. Ich nowoczesna i ponadczasowa sylwetka była stworzona specjalnie dla biegaczy. Zaprojektowane przez Billa Bowermana trenera lekkiej atletyki i współzałożyciela Nike Inc., któremu przyświecał cel stworzenia najwygodniejszych butów do biegania. Miały one pomóc zawodnikom przy długich dystansach na nierównym terenie. W 1972 roku pojawiły się na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. Niektóre modele Cortezów potrafiły wytrzymać w testach nawet 4 000 km! Kultowe klasyczne Cortezy to te wykonane ze skóry w połączeniu kolorystycznym: niebieskim, białym i czerwonym.

Pamiętasz, co Forrest Gump miał na nogach, kiedy zaczął biegać?
Oczywiście słynne Nike Cortez. ;)
Od momentu stworzenia Nike Cortez stały się ikoną i najbardziej rozpoznawalnymi butami w nagradzanym filmie Oscarami “Forrest Gump”.

Forest Gump - Nike Cortez
Scena z filmu, gdy Forest otrzymał parę nowych Nike Cortez, a potem przemierzył w nich wzdłuż i wszerz Stany Zjednoczone.

Run Forest Run! ;)

Farah Fawcett - Nike Cortez_

Aktorka Farah Fawcett z Aniołków Charliego nosiła Nike Cortez z dzwonami.

Nike Cortez można łączyć ze spodniami, sukienką i spódnicą.

Nike Cortez - inspiracje

Noś Nike Cortez na elegancko i sportowo. ;)

Jak nosić Nike Cortez by Anna Czechowicz