Warning: Use of undefined constant HTTP_X_AUTH – assumed ‘HTTP_X_AUTH’ (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/users/annaczechowicz/public_html/annaczechowicz.com/wp-content/plugins/2mb-autocode/2mb-autocode.php(133) : eval()’d code on line 1

Autorką wpisu jest Magdalena Moczulska, która prowadzi własny salon optyczny, sklep internetowy

oraz bloga: http://trendyokulary-blog.pl


 

W pierwszej kolejności najczęściej zwracamy uwagę na wygląd w naszych nowych okularach. Ładne oprawki, dopasowane do naszej urody potrafią dodać nam urody. Kolorów, kształtów jest teraz bardzo dużo. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Kiedy już stajemy przed wyborem między dwoma, trzema parami okularów, zawsze mówię moim klientkom, aby zdecydowały się na te wygodniejsze. Wybierając nowe oprawki spoglądamy na siebie w lustrze i oceniamy swój wizerunek. Później będziemy oceniać czy okulary są komfortowe.

Przedstawię Wam kilka porad na co zwrócić uwagę, aby być z nich w pełni zadowolonym.

1. Po pierwsze nos

To na nosie przede wszystkim opierają się okulary. Wybierając oprawkę plastikową sprawdź czy dobrze leży na nosie. Nie może ona odstawać, pomiędzy okularami a oprawkę nie może tworzyć się wolna przestrzeń. Spowoduje to, że okulary będą się opierać tylko punktowo. Będzie powodować to dyskomfort i ucisk. Oprawki metalowe z noskami, możemy dopasować do nosa. Pamiętajcie jednak, żeby mostek czyli element łączący szkła na wysokości nosa, nie był zbyt wąski.

2. Zauszniki

Zwróćcie także uwagę na długość zausznika. Nie może być on za krótki. Nie może być też za długi. Zbyt długi zauszniki zdarzają się zdecydowanie rzadziej. Taka sytuacja może nas spotkać podczas wybierania okularów dla dziecka.

3. Lekkie jak piórko

Waga okularów też jest ważna. Jeśli czujecie, że okulary są ciężkie, wybierzcie lepiej inna parę. Pamiętajmy o tym, że do wagi oprawki dojdzie później waga soczewek okularowych. Oczywiście kobiety są w stanie znieść dużo dla pięknego wyglądu, ale gwarantuję, że w ciężkich okularach nie będziecie długo chodzić.

4. Magiczne sprężynki

Okularnicy być może spotkali się z pojęciem teleskop lub flex. Powoduje on, że zauszniki „sprężynują”, jakby dopasowują się do naszej głowy. Takie oprawki są bardziej komfortowe. Na dłuższą metę są też bardziej praktyczne. Oprawki bez teleskopu mają większą tendencję do rozszerzania się.

5. Nie zapomnij o szkłach

Komfort okularów to nie tylko oprawki. Antyrefleks to absolutny „must have”. Dobre soczewki okularowe będą posiadały antyrefleks, doskonałe utwardzenie, a także dodatkowe właściwości. Będą szybko odparowywać, łatwo się czyścić i nie przyciągać kurzu. Oczywiście wybierajcie zawsze soczewki plastikowe, będą lekkie i bezpieczne.

W obecnym czasie nie będzie problemu wybrać okulary, w których będziemy świetnie wyglądać. Łatwo też znajdziemy wygodne oprawki i komfortowe szkła. Wybór jest ogromny i optycy z pewnością proponując Wam oprawki wezmą pod uwagę powyższe kwestie. Dopasują też najbardziej korzystne oprawy do waszych wartości szkieł.
Biorąc pod uwagę powyższe rady na pewno będziecie zadowoleni z nowych okularów.

Czy zdarzyło Wam się wybrać kiedyś rzecz piękną, ale bardzo niewygodną? Czy często nosicie taki dodatek? Czy może zajmuje on miejsce w Waszej szafie?